Greitosios paskolos ir kreditai (2018)

Greitosios paskolos ir kreditai

Šiuo metu, norint Lietuvoje pasiimti greitąją paskolą, firmos, iš kurios ją gautumėte, nereikia labai ilgai ieškoti, nes jų yra daugybė. Ar vienos įmonės yra geresnės už kitas įmones, kuo jos skiriasi, paskolos ieškančiam asmeniui neretai iškyla daug klausimų. Tai kaipgi reikia išsirinkti tinkamą firmą.

RENKAMĖS GREITŲJŲ KREDITŲ ĮMONĘ

Pats svarbiausias kriterijus, pagal kurį yra renkamasi greitąjį kreditą suteikiančią įmonę, yra asmeninių duomenų saugojimas. Juk, imdami kreditą, jūs pateikiate firmai visą savo finansinę informaciją – kreditavimo istoriją, mokumą, kiek uždirbate ir panašiai. Rinkdamiesi įmonę, turite būti tikri, jog ji neatskleis jūsų asmeninių duomenų pašaliniams asmenims bei turės įdiegusi modernias duomenų apsaugos priemones ir užtikrins privačios informacijos saugumą.

Privalote įsitikinti, kad kreditą duodanti įmonė laiko jūsų asmeninę informaciją pagal visas būtinas sąlygas – Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą ir kitus teisinius aktus bei kitus jų reikalavimus.

Antra sąlyga priklauso nuo to ar asmuo, imantis greitąjį kreditą, yra bedarbis. Jeigu taip, tai jam būtinai reikės paskolos bedarbiams, nes jos puikiai atitinka visas nedirbančiojo finansines galimybes. Greitosios paskolos bedarbiams dažniausiai pasižymi ilgesniu nei įprasta kredito grąžinimo terminu, mažomis palūkanomis ir mokesčiais bei užstato nebuvimu, tačiau kiekvienos įmonės sąlygos yra skirtingos. Dėl to, prieš imant kreditą bedarbiams, visada reikia pasidomėti įmonės siūlomos paskolos sąlygomis bei reikalavimais ir nuspręsti ar jie nėra per daug dideli jūsų galimybėms.

Trečias kriterijus yra mokesčių bei palūkanų dydis. Daugelis įmonių, reklamuodamos savo paslaugas, tvirtina, jog jų palūkanos yra labai nedidelės, tačiau geriau yra visada įsitikinti ar nėra papildomų sąlygų. Dažnai būna taip, jog daugelis žmonių supainioja kredito gavimo mokestį su palūkanomis ir, pasiėmę paskolą, atiduodami ją sumoka daug didesnę pinigų sumą nei tikėjosi.

Prieš imant paskolą, būtina žinoti, jog paskolos mokestis yra mokestis už tai, jog jūs gaunate paskolą, o palūkanos – priskaičiuojami pinigai, jeigu laiku neatiduodate kredito ir prasitęsiate grąžinimo terminą. Palūkanų bei mokesčių dydis priklauso nuo pasiskolintų pinigų sumos, pavyzdžiui, jei pasiskolinote 100 litų, tai mokestis bus apie 20 litų. Tačiau tai ne taisyklė, nes kiekvienos firmos mokesčių bei palūkanų dydžiai skiriasi ir retai būna vienodi.

Sekanti sąlyga yra greitosios paskolos dydis. Jeigu jums reikia 3 tūkstančių litų, tada tikrai netiks tos įmonės, kurios teikia nedideles pinigų sumas – nuo 150 iki 2000 litų. Tačiau, prieš imant paskolą, būtina prisiminti, jog kuo didesnė yra suteikiama pinigų suma, tuo mokesčiai bei palūkanos yra didesni. Į tai visada privaloma atsižvelgti, nes, gavus per didelį kreditą, mokesčiai bei palūkanos gali jums būti per dideli ir jūs įklimpsite į dar didesnes skolas, jeigu tokių turėjote, negu anksčiau.

Paskutinė sąlyga yra firmų siūlomos paskolų ėmimo formos. Kreditas sms žinute yra greitas, tačiau jis gali būti nepatogus, nes, prieš gaunant paskolą, reikia įvykdyti nemažai reikalavimų ir, nors greitieji kreditai internetu yra patogūs bei užima nedaug laiko, jie gali netikti, jeigu pinigų reikia būtinai tą pačią minutę, kai užpildote paskolos suteikimo prašymą. Kartais įmonė pinigus skolina tik vienu būdu, o tai gali būti nepatogu, jeigu jums gauti paskolą yra patogiau ar greičiau kitu būdu. Geriausiai yra tada, kai firma suteikia greituosius kreditus tiek internetu, tiek sms žinute, tiek turi savo paskolų teikimo punktų prekybos centruose.

Firmų, suteikiančių greituosius kreditus, yra daugybė, tačiau jų sąlygos yra vis kitokios, todėl ne visos gali jums tikti pagal galimybes. Visada, prieš pasirenkant įmonę, būtina atsižvelgti į jos siūlomą asmeninių duomenų saugumą, mokesčius ir palūkanas bei savo gaunamų pajamų dydį.